בית מדרש בוקר - בין שמים לארץ -  על 'גשמיות ורוחניות' במסכת תענית בתלמוד ובחכמת החסידות
 

מה הקשר בין מה שקורה בשמים למה שקורה בארץ? מה משמעותו של הגשם היורד עלינו מלמעלה והאם יש לאדם יכולת להשפיע על העולם בו הוא חי ולשנות אותו?

על גשם, מים ושפע בעולם, על התגייסות הרבים בעת צרה ועל מעלתם של יחידים בהם תלוי הציבור כולו, על היבטים אקולוגיים עכשוויים של השפעת האדם על הטבע, ועל מקומו של האדם המיטלטל בין חומר לרוח, בין גוף לנפש, בין ארץ לשמים.

במוקד הלימוד תעמוד מסכת תענית בתלמוד הבבלי ולצידה נלמד כתבים וסיפורים חסידיים שעוסקים בסוגיות רעיוניות מקבילות, 'בגשמיות ורוחניות', ומאפשרים מפגש עם החסידות לגווניה וזרמיה. כמיטב המסורת של 'אלול' נרחיב ונטעם מקורות נוספים, שירה ספרות והגות מארון הספרים היהודי והעברי והכללי.

הקבוצה מגוונת מאד והלימוד מתאים גם למי שלא מגיע מרקע של לימודי יהדות, וגם למי שכבר התנסה בלימוד במסגרות שונות ולכל המבקשים לקחת חלק בלימוד קבוצתי פתוח, יצירתי ומשמח לב.

אנו מזמינים אתכם, נשים וגברים, חילונים, מסורתיים, דתיים ואחרים, לומדים ותיקים וחדשים לחוויה של מפגש, של לימוד מקורות ישראל בחברותא, התנסות, יצירה והתחדשות של תרבותנו. מוזמנים להיות בעצמכם 'מגשימים', מורידי השפע של זמננו, ליצור חברה יהודית-ישראלית עשירה ברוחה, 'חברה לומדת' לאורך כל החיים, ניזונה מחכמת העבר, מתבוננת על עצמה ונותנת דעתה פנימה, לדרכי תיקון והתפתחות לעתיד.
 

בהנחיית: רחל וולפיש (גמרא), מלמדת ב'כרם' וב'אלול', דוקטורנטית לחינוך יהודי באוניברסיטה העברית. ושלומי פרלמוטר , ראש תחום ומומחה תוכן באלול, מנחה קבוצות באלול, בבית המדרש לציונות ובמכינות קדם צבאיות (חסידות).

מספר מפגשים: 28

יום: רביעי

שעה: מ- 9:00 עד- 15:15

תדירות: פעם בשבוע לאורך השנה

תאריך התחלה: 25.10.17 ה' חשוון

כתובת פעילות: בית אלול, רח' ש"י עגנון 22, סן סימון, ירושלים

מחיר: 2,200 ש"ח
 

לביצוע ההרשמה והתשלום כעת, לחצו כאן.

בשיתוף: זושא - מגלים את הסיפור החסידי

[טופס_מדרש]


לקבלת פרטים נוספים/הרשמה, נא השאירו פרטי התקשרות.
הטופס מנוסח בלשון זכר אך פונה לשני המינים.
לשאלות וסיוע טכני ניתן לפנות לבית מדרש אלול במייל elul@elul.org.il או בטלפון: 02-5619436
חובה למלא את כל המסומן ב-*

*      
*     /