מי אנחנו במילים ומספרים:

באלול מתקיים מפגש ודיאלוג זהותי ואמיץ בין מגזרים שונים בחברה הישראלית; לימוד חי, אישי ומעמיק של מקורות יהודיים וכלליים עתיקים ומודרניים; ויצירה של מדרש חדש באמצעות יוזמות חינוכיות, חברתיות ואמנותיות הנובעות מבית המדרש אך פורצות את גבולותיו.

 

היקף פעילות שנתי:

40 קהילות לימוד לקהל בוגר (גלאי 21-99)

120 אמנים יוצרים בהשראת לימוד מקורות ושיח זהות

1,100 בני נוער וצעירים (גלאי 14-20) במגוון תכניות

5,000 ילדים ומשפחות צופים בתאטרון אלול

8,000 משתתפים באירועי תרבות לקהילה

20 רשויות ויישובים בשיתוף פעולה עמנו

            65 מנחים ופרחי הנחיה

15,000 בוגרי אלול

אלול הוא בית להתחדשות יהודית המרחיב את 'לימוד התורה' המסורתי לאופקים חדשים. באלול לומדים ודורשים מקורות ישראל על כל גוניהם, לצד ספרות והגות כללית. הלימוד במעגל מונחה ובחברותא מושך השראה מחכמת הדורות, מפתח הקשבה ודיאלוג שוויוני, ומוביל ל'מדרש אישי' בכתיבה, יצירה, וביזמות תרבותית וחינוכית.  

מאז היווסדו נותן אלול ביטוי לקולות המגוונים בשיח היהודי והישראלי, מתוך אמונה שאלו ואלו ראויים להישמע. 

בית מדרש אלול, הוקם בא' אלול תשמ"ט, (קיץ 1989) על ידי חברת הכנסת (דהיום) רות קלדרון ומרדכי (מוטי) בראור יחד עם קבוצת צעירים ישראלים. אלול הוא מרכז לימודי ותרבותי המפגיש חלקים שונים בחברה הישראלית ובעולם היהודי ללימוד משותף, מתוך כבוד הדדי ותחושת שותפות. 

באלול הלימוד הינו בית-מדרשי ומדגיש שלושה עיקרים: המקורות היהודיים כבסיס לזהות משותפת ולשיח מתחדש ועכשווי לשאלות בנות ימינו; שוויון בין הלומדים ללא סמכות הוראתית; יצירתיות הנלווית לתהליך הלמידה והמהוָּה חלק מהותי מקיומו. 

  

שם כותב נוסף לדוגמה
טקסט כלשהו אודות הכובת הזה באורך הזה פחות או יותרטקסט כלשהו אודות הכובת הזה באורך הזה פחות או יותרטקסט כלשהו אודות הכובת הזה באורך הזה פחות או יותר